Šiais metais Nacionaliniam B. Dvariono konkursui – 46 metai. Konkursui pradžią davė kompozitorius B. Dvarionas, ketinęs aplankyti visas Lietuvos vaikų muzikos mokyklas. Koncertai skambėjo Žemaitijos, Suvalkijos, dalies Aukštaitijos mokyklų vaikams. Visi buvo Muzikoje! Jau pirmame, 1974 metų konkurse buvo atrasta labai daug muzikai gabių vaikų iš įvairių miestų ir miestelių. Nuo tada jau nebe kompozitorius ateina pas  vaikus, bet vaikai, atlikdami jo kūrinius, prisimena  ir pagerbia kompozitorių.

Šiame dvidešimt pirmą kartą surengtame konkurse pianistų ir stygininkų saviraiškos ugdymo kategorijose dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: pianistė Rimantė Jaudženytė (mokytoja J.Švenienė) ir kanklininkas Modestas Ulberkis (mokytoja L.Rimkuvienė). Kad patektų į nacionalinį konkursą, jaunieji atlikėjai turėjo sėkmingai pasirodyti trijuose etapuose: mokykliniame,  regioniniame  ir  nacionaliniame, Vilniaus B. Dvariono muzikos mokykloje.

Pirmą kartą šiame konkurse debiutavo jaunoji pianistė Rimantė Jaudženytė, kuri sklandžiai ir muzikaliai atliko paruoštą konkursinį repertuarą  didžiojoje B. Dvariono mokyklos koncertų salėje.

Sėkmė Nacionaliname konkurse lydėjo kanklininką Modestą Ulberkį – jo puikiai atliekamas konkursinis repertuaras – solo ir su akompanimentu (koncertmeisterė Jelena Pakatilytė) – įvertintas laureato vardu ir specialiu prizu už geriauiai atliktą kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinį. Modestas pakviestas dalyvauti iškilmingame laureatų koncerte Vilniuje, B.Dvariono muzikos mokykloje.

 Džiaugiamės jaunųjų atlikėjų pasiekimais ir laimėjimais!