Lapkričio 12 d. „Saulės“ koncertų salėje įvyko vienuoliktasis edukacinis projektas „Muzikiniai rudenys 2019”. Šis koncertų ciklas turi labai prasmingą misiją – grojant Šiaulių kameriniam orkestrui, įtraukiami ir gabiausi muzikos bei meno mokyklų mokiniai. Scenoje visą vakarą griežė Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis). Kartu su juo kūrinius atliko: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos, Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos, Naujosios Akmenės, Ventos, Pakruojo Juozo Pakalnio ir Tauragės muzikos mokyklų mokiniai.

Akmenės rajoną atstovavo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos, mokytojos Loretos Rimkuvienės  kanklių klasės mokinys Modestas Ulberkis ir Ventos muzikos mokyklos, mokytojo Imanto Vežuko fortepijono klasės mokinė Emilija Lopaitytė.

Skambėjo fortepijono, violončelės, fleitos, akordeono, smuiko, kanklių, eufonijos, mušamųjų, trimito melodijos ir jaunųjų atlikėjų balsai. Šiaulių kameriniam orkestrui ir jauniesiems talentams pasikeisdami dirigavo maestro Vilhelmas Čepinskis ir Egidijus Ališauskas. Renginio pabaigoje, skambant Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinių ir Gedimino Brūzgos grojamai muzikai, orkestro kolektyvas rinko geriausius to vakaro atlikėjus. Atsiimti laimėtas premijas kvietė koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovas Saulius Kauneckas.

Šiaulių regiono geriausiu tapo pianistė Emilija Lopaitytė iš Ventos muzikos mokyklos, o Šiaulių miesto premija buvo įteikta trimitininkei Austėjai Venckutei iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos. Dviejų dalių koncerto pabaigoje pilna salė plojo visiems dalyviams ir sveikino premijos laimėtojus. Renginio vedėja Raimonda Sližienė per vienuolika šio koncerto vedimo metų pastebėjo, jog su kiekvienais metais publika vis auga. Tobulėja ir jos supratimas apie klasikinę muziką. Tad projekto edukacinė veikla svarbi ne tik jauniesiems muzikantams, bet ir visuomenei, kuri ugdo savo žinias apie profesionalųjį meną.